Elektrikli Şömine Modelleri: En İyi Elektrikli Şömineler

Piyasada binlerce farklı elektrikli şömine var. Tüm ürünlerde olduğu gibi bazıları diğerlerinden daha iyidir ve hepsi farklı zevklere ve gereksinimlere uyacak şekilde farklı özellikler sunar. Mevcut çok sayıda farklı seçenek olduğundan, kalite çok önemlidir. Çoğu üründe olduğu gibi – ödediğinizin karşılığını alırsınız. İnternete girip Amazon’da 200 dolarlık bir elektrikli şömine sipariş edebilirsiniz; ancak asla firmamızın ürettiği, kaliteli işçiliği, sıcaklığı ve güzelliği ile eşleşmeyecektir.

Kalitenin yanında, elektrikli bir şömine için alışveriş yaparken göz önünde bulundurulması gereken birçok şey var. En önemli şey ne aradığınızı anlamaktır. Yerleşik bir elektrikli şömine ister misiniz? En gerçekçi elektrikli şömineyi mi arıyorsunuz? Yoksa en çok ısıtan elektrikli şömineyi mi istiyorsunuz? En çok ilgilendiğiniz şey, sizin için en iyi şömineyi seçmenize yardımcı olacaktır!

Hangi elektrikli şöminenin satın alınacağını araştırırken dikkate alınması gereken 6 temel faktör belirledik.

Dahili Isıtıcı (Isı Çıkışı)
Şekillendirme
Cam Görüntüleme Boyutu
Firebox Derinliği
Aydınlatma Varyasyonlarının Sayısı
Tahmini Yıllık Maliyet

Dahili Isıtıcı (Isı Çıkışı)
Isı çıkışı BTU’lar veya İngiliz Termal Birimlerinde ölçülür. BTU çıktısı ne kadar yüksekse, bir şömine o kadar fazla ısı üretir. Tipik olarak elektrikli şömineler 1.000 ila 7.000 BTU arasında herhangi bir birim üretecektir. Karşılaştırıldığında, bir gazlı şömine 19.000 ila 48.000 BTU arasında birim üretebilir.

Elektrikli şöminelerde ısı, dahili bir ısıtıcıdan üretilir. BTU çıkışı, ısıtıcının kW tüketimi ile ölçülebilir. Şöminenin kW tüketimi ne kadar yüksekse, dahili ısıtıcı tarafından o kadar fazla ısı (BTU) üretilecektir. 1 kW, yaklaşık 3.400 BTU’dur.

Elektrikli şöminelerin güzel bir özelliği, ısıtmalı veya ısıtmasız kullanılabilmesidir. Isı olmadan koşmayı seçerseniz, güzel ambiyansını korurken, şöminenin toplam enerji tüketimini önemli ölçüde azaltırsınız.

Tipik olarak bir üreticinin elektrikli şömineler serisi, çeşitli boyutlarda aynı BTU’ları üretecektir. Örneğin aynı firmaya ait farklı şömine modelerinin tümü aynı 2 kW dahili ısıtıcıyı içerebilir.

Şekillendirme

İnsanların çoğu çekici görselliği için elektrikli bir şömine satın alıyor. Elektrikli şömineler, ısı çıkışı açısından geleneksel Gazlı veya odunla yanan şöminelerle rekabet edemedikleri için, konu yenilikçi tasarım, aydınlatma ve estetik olduğunda rekabet eder. Modern, temiz estetiğiyle şömine modellerimiz, şık ve modern bir çatı katı veya geleneksel tarzdaki bir çiftçiye mükemmel şekilde uygundur.

Cam Görüntüleme Boyutu

Ödediğinizden daha fazlasını alın, manzara! Daha geniş bir cam izleme alanı, daha fazla alev efektini görebileceğiniz ve şöminenizin sıcaklığını, konforunu ve ambiyansını daha iyi deneyimleyebileceğiniz anlamına gelir. Birçok şömine üreticisi büyük yanma odası çerçeve boyutlarına sahiptir, ancak görüntüleme alanını gerçekten azaltan hacimli çerçevelere ve çevrelerine sahiptir, bu nedenle daha fazlasını ödersiniz, ancak daha azını alırsınız!

Firebox Derinliği

Elektrikli bir şöminedeki derinlik, gerçek alevlerin imasını oluşturmaya yardımcı olan en önemli hususlardan biridir. Piyasaya sürülen ilk elektrikli şömineler, TV benzeri profillerle çok inceydi. Bu ince elektrikli şömineler zayıf, belli ki sahte alev efektleri üretti. Modern elektrikli şömineler, gerçekte neredeyse ayırt edilemeyen alevler yaratmak için derinliğe ve gelişmiş LED teknolojisine güveniyor!

Elektrikli şömine modellerimiz, gerçekçi bir ateş ekranı oluşturmak için derin ateş kutusunu kullanır. Gerçek bir şöminenin görünümünü ve hissini yaratmak için kristaller, kütükler ve çakıl taşları dahil olmak üzere tamamen özelleştirilebilir bir Yakıt yatağı seçenekleriyle birleştirin!

Aydınlatma Varyasyonlarının Sayısı

Elektriğin faydalarından biri, aydınlatma ekranını özelleştirme yeteneğidir. Artık geleneksel sarı / turuncu alevlerle sınırlı değilsiniz. Artık buz mavisi, yeşil, mor, turuncu, sarı veya yukarıdakilerin herhangi bir kombinasyonunu seçebilirsiniz. Gerçekten türünün tek örneği bir görsel deneyim için yukarı ve aşağı aydınlatma için tamamlayıcı / zıt renklerle birleştirin. En uygun aydınlatma kombinasyonlarına sahip şömineyi seçmek, günün her saati veya ruh hali için yeni / farklı bir renkle evinize çok yönlülük katmanıza yardımcı olacaktır. Durum ne olursa olsun mükemmel ambiyansı yaratın.

Tahmini Yıllık Maliyet

Yıllık maliyet, satın alma kararınızı verirken göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz bir şeydir. Tahmini Yıllık Maliyet, konumunuza, kurulumunuza, kullanım davranışınıza ve elektrik maliyetine göre önemli ölçüde değişecektir.

Doğru bir şekilde karşılaştırmak için, aynı koşulları kullanarak tahmini maliyeti hesaplamak zorundaydık – aynı kurulum ve kullanım ayarlarıyla maksimum kW çıkışı. Bu yöntemin bir sonucu olarak, en çok ısıyı üretebilen birimler (Maks kW ve BTU’lar) yıl boyunca daha yüksek maliyete sahipken, en az üreten birimler tipik olarak yıllık en düşük maliyetlidir.

Leave a Reply

Ankara Şömine ve Barbekü Firmaları