Güncel Şömine Trendleri

Çoğu insan ana yaşam alanını açık ateşle ısıtmayı tercih ediyor. Radyatörler işlevsel ve yerden ısıtmaya elverişli olsalar da, gerçekten “misafirperver” olarak tanımlanamazlar.

Bir açık ateşin veya sobanın etrafında toplanma fikrinin, en yüksek teknolojili ısıtma çözümlerini bile alt eden çok çekici bir yanı var. Kış yaklaşırken, evinizde mevcut bir şömineyi açmak veya hatta sıfırdan bir şömine kurmayı düşünmek için şimdi iyi bir zaman olabilir.

Şömineler söz konusu olduğunda şekil veya boyut büyük ölçüde önemsizdir – paha biçilemez olan, çatırdayan bir açık ateşin veya sobanın yarattığı atmosferdir. Bugün, çoğu ev sahibi özgünlük arıyor.  Şöminenizin veya sobanızın doğru notu alıp almadığına karar vermenin en iyi yolu, kendinize, aydınlatılmamış olsa bile bir odada çekici bir özellik olup olmadığını sormaktır.

Mevcut trendler, güçlü vurgulara sahip temiz çizgilere yöneliyor. Bunu başarmak için, kalıpların dışında düşünmeniz gerekecek. Viktorya döneminden kalma bir terasta yaşıyorsanız, artık çevrenizin bu tarihi döneme uyması gerektiğini söyleyen yazılı olmayan bir kural yoktur; bunun yerine, neden gerçekten bir açıklama yapacak bir Georgian veya Regency parçası ekleyerek işleri biraz karıştırmayasınız?

Modaya uygun malzemeler söz konusu olduğunda, birçok ev stilisti, her ikisi de beş yıl öncesine göre çok daha uygun fiyatlı olan kireçtaşı veya mermeri savunuyor. Ahşap, özellikle çam cilaları, aşağıdaki süper şık etkisine kıyasla eski görünüyor; ayrıca ahşap da aşınmaz.

Bazılarımız, ıslah bahçelerinden geçerek antika bir şöminenin çevresini sarma dürtüsüne sahip olabiliriz. Bu şekilde bir pazarlık bulabileceğiniz doğru olsa da, çoğu durumda tüm menşei göremezsiniz ve bu, güvenlik açısından ilerlemenin en iyi yolu olmayabilir. Saygın bir satıcıdan yeni ürün satın almak çoğu durumda en iyi seçenektir.

Leave a Reply

Ankara Şömine ve Barbekü Firmaları