Şömine Modelleri: Doğru Şömine Seçimi

Belki de tüm odanızı yeniden biçimlendiriyorsunuz ve bitirmek için yeni bir şömineye ihtiyacınız var veya belki de sadece mevcut ateşinizi güncellenmiş bir çevre ile tazelemek istiyorsunuz. Doğru şömine her odayı zenginleştirecek ve yaz aylarında yangın kullanılmadığında bile tüm yıl boyunca odak noktası görevi görebilir. Eviniz için hangi tarz şöminenin en iyisi olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? İşte hızlı bir kılavuz.

Bütçe

Maliyet önemliyse, muhtemelen doğal mermer gibi daha pahalı seçeneklerden uzak durmak isteyeceksiniz. İyi haber şu ki, mermer ve taş çevreler tüm ev tarzlarına uymuyor, bu nedenle bitmiş görünümden ödün vermek zorunda kalmayacaksınız. Ahşap, daha uygun fiyatlı bir seçenek olma eğilimindedir ve çoğu eve ve oda boyutuna uyacaktır. Ayrıca çeşitli tonlarda ve yüzeylerde mevcuttur, yani rustik, geleneksel, çağdaş ve daha birçok görünüm arasından seçim yapabilirsiniz.

Boyut

Akılda tutulması gereken en önemli şey orantıdır. Büyük, büyük bir taş şömineye aşık olduysanız, ancak yüksek tavanı olmayan mütevazı bir mülkte yaşıyorsanız, devam etmeniz gerekecek. Alan için çok büyük bir şömine seçmek, odanızı daha küçük hissettirecektir – bir şömine bir odaya hakim olmamalı, odayı güçlendirmelidir. Doğru şömine, herhangi bir odanın çarpıcı bir özelliği olabilirken, orantılı olması gerekir. Kompakt, yerden tasarruf sağlayan bir tasarım, küçük bir oturma odası için harika olabilir, ancak yüksek tavanlı ve büyük mobilyalı geniş bir odada yerinde görünmeyecektir. Mekanınız için hangi boyutun en iyi olduğundan emin değilseniz, iç mekan dergilerindeki şöminelere ve ev dekorasyonu web sitelerine bir göz atın.

Tarz

Tüm odanızı yeniden dekore ediyorsanız, seçtiğiniz şömine tarzına gelince çok daha fazla esnekliğe sahip olacaksınız. Örneğin, ayrıştırılmış bir Scandi hissi yaratıyorsanız, rustik bir ahşap şöminenin dekorunuza çok iyi uyduğunu görebilirsiniz. Çağdaş bir görünüm arıyorsanız, şık ve minimalist bir şey isteyebilirsiniz. Şömineniz mevcut dekorunuzu tamamlamalıdır. Ev tarzınız eklektik ve biraz cüretkar ise, geleneksel bir şömine muhtemelen yerinde görünmeyecektir.

Neyse ki, her zevke hitap eden çok sayıda stil var.

İdeal şömineyi bulmak için bizi arayın.

Leave a Reply

Ankara Şömine ve Barbekü Firmaları